Izrael zapowiada nową inicjatywę w zakresie cyberobronności

22 czerwca 2018, 08:48
ISRael
Fot. Torange.biz /CC 4.0

Izrael planuje w przyszłości stworzenie struktury określanej jako "cybertarcza państwa". Ma ona posłużyć wzmocnieniu odporności kraju na cyberataki hakerów - poinformował w czwartek serwis The Register.

O nowych planach Izraela poinformował powołany na stanowisko szef Narodowego Cyberdyrektoriatu Jigal Unna. Jego zdaniem tarcza ma odpierać ataki ze strony podmiotów prywatnych, jak i państwowych.

Podczas swojego wystąpienia na konferencji Cyber Week w Izraelu Unna poruszył również temat powstania nowych praw z zakresu cyberbezpieczeństwa, które formalizują struktury obronne i definiują zasady współpracy między organizacjami cywilnymi i agencjami rządowymi.

Warto zwrócić uwagę, że tego rodzaju współpraca istnieje już teraz. Unna zapowiedział jednak, że zmiany prawne to długotrwały proces legislacyjny, który ma znowelizować doktrynę cyberobronności kraju i objąć m.in. rozbudowę sieci wymiany informacji przez agencje wywiadu, a także koordynację działań pomiędzy uczelniami wyższymi, przedstawicielami biznesu i administracją, gdy mowa o zagrożeniach cybernetycznych.

Szef Narodowego Cyberdyrektoriatu podkreślił, że decyzje o zmianach w prawie Izraela wynikają ze zrozumienia rosnącej konieczności wzmacniania krajowej cyberobrony. Izrael jego zdaniem pragnie także rozwijać współpracę międzynarodową w tym zakresie, zwłaszcza z uwzględnieniem partnerstwa na rzecz walki z zagrożeniami dla infrastruktury krytycznej.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
żłośliwy
środa, 27 czerwca 2018, 22:57

Cóż, dobrze wiedzieć, że władcy naszego życia dbają o nasze bezpieczeństwo

Podpułkownik (Ret.) Janusz Wareda
sobota, 23 czerwca 2018, 12:48

Panie ansuz! Śmiało i bez obawy - myślę, że cenzura z żadnego powodu - nie usunie Pańskiego komentarza. Jednocześnie zakładam, że Pański komentarz, nie będzie naruszał ogólnych zasad zamieszczania treści na forach internetowych. Ponadto, niech Pan sobie wyobrazi, że forumowicze nie mają ochoty ani czasu, na samodzielne szukanie informacji: <jakie są tego przyczyny>, że na D24 tak często ukazują się informacje dot. Izraela. Tak więc, proszę napisać i tym samym odpowiedzieć samemu sobie oraz pozostałym forumowiczom, dlaczego na portalu militarnym D24, tak często ukazują się informacje dot. Izraela? Jakie są tego przyczyny? Nie ukrywam, że jestem ciekawy Pana opinii na ten temat. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Panie ansuz! Nie wiem, czy Pan jest profesjonalnym statystykiem? A jeśli tak, to jakie Pan stosuje metody badawcze oraz kryteria, podczas prowadzenia badań statystycznych? Ale skoro Pan twierdzi, że <statystycznie> tak wiele pisze się o Izraelu, to chyba coś w tym jednak musi być? Ze swej strony, jedynie zapewniam Pana, że nie ma tutaj nic do rzeczy fakt, iż Izrael znajduje się poza Europą, nie należy do NATO oraz do Unii Europejskiej! A mimo to, tak wiele pisze się na D24, na temat tego < maleńkiego Izraela>! Tak więc, Panie ansuz, jakie są tego przyczyny? Cuda jakieś czy inna cholera?

ansuz
piątek, 22 czerwca 2018, 12:19

Statystycznie informacje na temat maleńkiego Izraela, leżącego po za Europą, nie należącego do NATO i do UE, są najczęstsze ze wszystkich informacji zagranicznych! Niestety nie mogę Wam napisać o przyczynach, gdyż zapewne cenzura usunie post. Kazdy z Was musi szukać samodzielnie informacji jakie sa tego przyczyny.

Tweets CyberDefence24