Reklama

Strona główna

Hakerzy wykradli kilkadziesiąt milionów dolarów w bitcoinach

Fot. MichaelWuensch/Pixabay
Fot. MichaelWuensch/Pixabay

Słoweńska kopalnia kryptowalut NiceHash padła ofiarą ataku hakerów, w wyniku którego doszło do kradzieży bitcoinów o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów - ogłosiła w czwartek firma.

Informację o ataku hakerów podano po licznych zgłoszeniach od użytkowników zaniepokojonych błędami w działaniu strony. NiceHash zawiesiło działalność na 24 godziny i zaleciło użytkownikom, aby zmienili swoje hasła. Największa na świecie kopalnia kryptowalut zapewniła, że poinformowała o zdarzeniu władze i współpracuje ze służbami.

Czytaj więcej: Stiglitz: Bitcoin powinien zostać zdelegalizowany

Dyrektor marketingu NiceHash Andrej P. Szkraba przekazał brytyjskiemu dziennikowi "Guardian", że skradziono około 4,7 tys. bitcoinów o łącznej wartości blisko 64 mln dolarów. W lutym 2014 roku doszło do załamania giełdy kryptowaluty Mt. Gox, która straciła około 850 tys. bitcoinów - przypuszczalnie w wyniku ataku cyberprzestępców. W następstwie zdarzenia Japonia jako jeden z pierwszych krajów na świecie wdrożyła prawa regulujące obrót kryptowalutami. W lipcu 2017 roku dyrektor Mt. Gox Mark Karpeles stanął przed japońskim sądem z zarzutami defraudacji. Za utratę 28 mln dolarów funduszy użytkowników grozi mu do 5 lat więzienia. Wartość bitcoina przekroczyła w czwartek próg 14 tys. dolarów według danych Coindesk. Jeszcze na początku stycznia 2017 r. notowania tej kryptowaluty wahały się w okolicach 1 tys. dolarów.

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama