Reklama

Polityka i prawo

Hakerzy Morawieckiego

Fot. Marek Mytnik/Wikimedia, CC BY 3.0
Fot. Marek Mytnik/Wikimedia, CC BY 3.0

Ministerstwo Finansów jest partnerem maratonu informatycznego w Krakowie. W hackathonie ma uczestniczyć ponad 2 tys. programistów z całego świata. Według Dziennika Gazety Prawnej, resort zamierza w ten sposób wykorzystać ich umiejętności w uszczelnianiu systemu podatkowego.

Informatycy mają podczas hackathonu rozwiązać zadania, która pozwolą ministerstwu na sprawdzenie czy mogą oni pomóc w stworzeniu nowych narzędzi analitycznych, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane do efektywniejszego zbierania podatków i walki z nadużyciami w tym obszarze. Na zwycięzców ma czekać nagroda i możliwość kontynuowania współpracy z ministerstwem.

Dwudniowy hackathon odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Oficjalnym partnerem imprezy są miasto Kraków i Google Developers.

Czytaj więcej: Ministerstwo Cyfryzacji organizuje Hackathon

Jak pisze DGP rozwiązanie Ministerstwa Finansów nie jest w żaden sposób rewolucyjne. Amerykańskie FBI czy brytyjskie służby wykorzystują już hakerów do walki z przestępcami. W Polsce hackathon organizowało wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji.

Komentarze