Reklama

Strona główna

Google łączy wszystkie rozwiązania płatności internetowych w jedną usługę

Fot. Domena publiczna
Fot. Domena publiczna

Google łączy wszystkie swoje rozwiązania do obsługi płatności internetowych w jedną usługę, Google Pay. W jej skład wejdą m.in. usługi płatności za pośrednictwem telefonu, serwisów internetowych i przelewy osobiste.

Historia rozwiązań dla obsługi płatności internetowych od Google obejmuje obecnie cztery marki.

 

Google Checkout to pierwsza usługa, którą Google stworzyło po to, by konkurować z gigantem płatności internetowych - firmą PayPal. Mieli z niego korzystać między innymi właściciele sklepów internetowych, umożliwiając swoim klientom użycie prostego systemu zapamiętującego dane adresowe oraz informacje o karcie płatniczej.

 

Portfel Google (Google Wallet) był pierwszym rozwiązaniem obsługującym płatności dla telefonów komórkowych. Przekształcono go później w markę Android Pay, a sam Portfel stał się modułem służącym do obsługi przelewów pomiędzy użytkownikami.

 

Obecnie Android Pay to wiodąca marka usług obsługi płatności od Google, firma zdaje się jednak odchodzić od nazwy produktu, który ogranicza skojarzenia z nim do wyłącznie jednego systemu operacyjnego, na rzecz szerszej nazwy, umożliwiającej również skojarzenie z systemami takimi, jak używany na komputerach Chrome OS.

 

W Indiach Google udostępnia usługę Google Tez, która pozwala na opłacanie rachunków eksploatacyjnych bezpośrednio z konta użytkownika, a także na wykonywanie przelewów osobistych.

 

Google Pay będzie integrowało wszystkie wymienione wyżej usługi, bez wskazywania platformy, na której mogą być wykorzystywane. Firma Google nie zdradza obecnie więcej szczegółów, zapowiada jednak kolejne zmiany. 

 

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama