Fake newsy o 5G sposobem na biznes. Ludzie bogacą się na strachu

2 sierpnia 2019, 10:55

Czy technologii 5G należy się obawiać? Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji w wywiadzie dla CyberDefence24.pl odnosi się do najbardziej powszechnych argumentów stawianych w przestrzeni publicznej przeciwko budowie sieci 5G. 

W trakcie wywiadu Minister podkreślała rolę sieci 5G dla rozwoju państwa i rozwoju gospodarczego kraju. Jak wskazała,  konieczne jest wprowadzenie tego rozwiązania dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.  Podkreśliła również prawdopodobne skutki, z jakimi zmagać się będzie Polska, jeśli zahamowana zostanie budowa i rozwój sieci 5G. 

Uważam, że fake newsy dotyczące sieci 5G pojawiły się dlatego, że znaczenie cyfryzacji w dzisiejszych czasach rośnie. To jest dzisiejszy filar rozwoju.

Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji

Wanda Buk podkreśliła również, że pośród przeciwników budowy sieci 5G znajdują się osoby, które cynicznie wykorzystują strach do osiągania korzyści finansowych. 

Są osoby, które cynicznie wykorzystują strach, np. na tym zarabiając. (...) Są też osoby, które budują na tym swoją rozpoznawalność. Ta grupa doprowadza do tego, że jest część osób, które się zwyczajnie boi.

Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie cyfryzacji

W trakcie rozmowy Minister wskazała również, jakie działania podejmuje ministerstwo, aby prostować nieprawdziwe informacje krążące w sieci. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Mars
wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:12

A niby w jaki sposób ci ludzie na tym strachu zarabiają. 5G to bardzo wysokie częstotlowości fali elektromagnetycznej, a to jest poprostu niebezpieczne, ale co na ten temat może wiedzieć polityk

Adam
wtorek, 6 sierpnia 2019, 01:08

5g to dość silne mikrofale i nie jest fizycznie możliwe aby nie miały wpływu na organizmy. Tylko to męczarnia, nerwica, bezsenność latami. Już wifi, 3g i 4g jestem przekonany że szkodzi bo wielokrotnie robiłem testy w domu. Wyłączając wifi a naokolo mam brak zasiegu czy innego zrodla wifi i bezsennosc, niepokoj odrazu znikal. O placebo nie ma mowy. Z technologia mam doczynienia cale zycie i nie mam w interesie żeby 5g szkodziło ale takie są fakty

prf
wtorek, 6 sierpnia 2019, 00:10

Od lat pewne grupy boją się tego co nowe i nieznane, gdyby na nie zwracać uwagę nie byłoby postępu. Kanalizacja też miała szkodzić, z resztą przy wprowadzeniu każdej nowej technologii fake newsy były na początku dziennym.

Skalak
wtorek, 6 sierpnia 2019, 00:07

Najłatwiej zarobić na niewiedzy i strachu. Dlatego nie ma co wierzyć we wszystko co się przeczyta tylko trzeba weryfikować informacje. Pamiętam, że czytałem komentarze odnośnie 5G, że zabija ptaki, jakoś nikt się nie zastanowił czemu tylko odnotowano taki jeden przypadek, a test były przeprowadzane na całym świecie, ostatecznie okazało się, że ptaki się zatruły czymś na polach.

SimonTemplar
niedziela, 4 sierpnia 2019, 16:09

Jeszcze w latach 60tych ubiegłego wieku lekarze zalecali pacjentom, aby odstresowali się przy papierosku. Też nie było badań które jednoznacznie wykazałyby powiązanie palenia z nowotworami płuc, gardła, żołądka, wątroby i trzustki. Jeśli ktoś jednak uważa, że natężenie różnej częstotliwości fal o bliskim źródle emisji tak jak w przypadku 4G i 5G nie ma wpływu na zdrowie to jest w tych tematach laikiem i nie warto z nim dyskutować.

Tweets CyberDefence24