Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Doniesienia o zwolnieniach w MRPiT to fake newsy?

Fot. chenspec/Pixabay
Fot. chenspec/Pixabay

„Na TT Anny Korneckiej pojawiły się fake newsy jakoby w MRPiT zwalniani byli >wszyscy ludzie<” - podkreślił resort w odpowiedzi na informację przekazaną przez byłą już podsekretarza stanu w tym ministerstwie. Jej zdaniem stanowiska straciło kilkadziesiąt osób. „Wstyd mi, że RP ma takiego premiera. Pycha kroczy przed upadkiem!” - czytamy w emocjonalnym wpisie Anny Korneckiej. 

Anna Kornecka, odwołana z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT przez premiera Mateusza Morawieckiego, w jednym z wpisów na Twitterze wskazała, że w resorcie zwalniani są „wszyscy ludzie - od sekretarek po wybitnych ekspertów z rynku, których zatrudniliśmy do projektów i reform”. Łącznie ma to być kilkadziesiąt osób. 

Jej zdaniem „zemsta na urzędnikach to wyjątkowa podłość”. „Wstyd mi, że RP ma takiego premiera. Pycha kroczy przed upadkiem!” - skwitowała Anna Kornecka.

Ministerstwo reaguje 

Zdaniem MRPiT twierdzenia Anny Korneckiej, które pojawiły się na jej Twitterze to fake newsy. „Chcielibyśmy jednoznacznie zdementować te informacje, szkalujące nasz resort” - czytamy na social mediach resortu.

Gruntowne zmiany 

Przypomnijmy, że w środę 4 sierpnia br. premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 mkw oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego - poinformował wówczas rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę, prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

Taka decyzja sprawiła, że wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek oraz szef departamentu turystyki Andrzej Gut-Mostowy również podali się do dymisji. „Nie wyobrażamy sobie dalszej pracy w resorcie bez Jarosława Gowina” wskazała na swoim oficjalnym koncie na Twitterze Iwona Michałek. 

SZP/PAP


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama