Reklama

Strona główna

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

  • Ilustracja: ESA

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku odbywa się on pod hasłem: "Lepszy internet zależy od Ciebie!". 

Hasło tegorocznych obchodów „Lepszy internet zależy od Ciebie!” zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Organizatorzy pragną zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

Centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 9 lutego 2016 roku.

W całej Polsce lokalni organizatorzy mogą angażować się w akcje z okazji DBI, a jeśli zgłoszą swoje działania na rzecz bezpieczeństwa online poprzez stronę www.dbi.pl i do końca marca prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji, wezmą udział w konkursie z nagrodami. Na stronie dostępny jest już formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać inicjatywy.

W 2015 r. zorganizowano ich aż 1523.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pośrednictwem umieszczonego na stronie formularza. Organizatorzy najlepszych inicjatyw mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów DBI w Polsce.

 

Komentarze (1)

  1. Minnie

    Stay with this guys, you're henpilg a lot of people. http://fjeliujc.com [url=http://lrhvhpp.com]lrhvhpp[/url] [link=http://xuoecxdxpu.com]xuoecxdxpu[/link]