Reklama

Strona główna

Dane pracowników nie są odpowiednio chronione

  • Projekt Mars Ice Home. Ilustracja: Clouds Architecture Office, NASA Langley Research Center, Space Exploration Architecture

Według badań Bloomberg BNA, 61 proc. przedsiębiorców działających na wielu rynkach przekazuje poufną dokumentację swoich zatrudnionych drogą mailową.

Z badania przeprowadzonego przez Bloomberg BNA na zlecenie TMF Group wynika, że aż trzech na pięciu pracodawców obecnych w wielu krajach nie zabezpiecza danych płacowych swoich pracowników. Co więcej, jeden na czterech nie modyfikuje również swoich procedur bezpieczeństwa komunikacji transgranicznej.

Ponadto prawie połowa respondentów przyznała, że do przesłania wiadomości związanych z danymi płacowymi nadal wykorzystuje pocztę elektroniczną, a więc kanał komunikacji jest niezbyt pewny pod względem zabezpieczeń. Liczba ta wzrasta do prawie dwóch trzecich w przypadku przedsiębiorstw działających w sześciu lub więcej krajach.

Jednocześnie z badania wynika również, że ponad połowa -  56 proc.  ankietowanych przedsiębiorstw zamierza w przyszłości wprowadzić takie technologiczne rozwiązania, które umożliwią bezpieczne przekazywanie pracownikom informacji dotyczących płac.

PAP - mini

Czytaj też: Dropbox przyznał się w pełni do wycieku po… 4 latach

Komentarze