Reklama

Polityka i prawo

CyberGov: konferencja poświęcona cyberbezpieczeństwu w administracji już za tydzień

Fot. CyberGov
Fot. CyberGov

Już za tydzień w Warszawie specjaliści od cyberbezpieczeństwa z biznesu i administracji państwowej spotkają się podczas konferencji. Gośćmi imprezy będą zagraniczni specjaliści ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Celem konferencji jest szkolenie oraz informowanie administracji państwowej o najnowszych pojawiających się cyberzagrożeniach.

Konferencja CyberGov powstała w odpowiedzi na  oczekiwania ekspertów od bezpieczeństwa z instytucji państwowych. Duża frekwencja na pierwszej edycji w 2015 roku pokazała, że jest duże zapotrzebowanie na spotkania omawiające problem cyberbezpieczeństwa w administracji publicznej.

Wśród zaproszonych gości znajdziemy światowych specjalistów pracujących w firmach zajmujących się cyberbezpieczeństwem oraz przedstawicieli polskich przedsiębiorców. W panelach wezmą udział m.in:

- Rik Ferguson, doradca organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej Safer Internet Forum i porozumienia na rzecz bezpieczeństwa informacji EURIM, lider projektów w Europolu i ICSPA, dyrektor inicjatywy Get Safe Online.

- Gen. bryg. Włodzimierz Nowak, doradca Ministra Cyfryzacji ds. cyberbezpieczeństwa,

- Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Poprzednia edycja spotkała się z ciepłym przyjęciem, o czym świadczą opinie gości biorących w niej udział.

„Bardzo pożyteczna inicjatywa podnosząca świadomość decydentów w zakresie potrzeby wdrażania rozwiązań systemowych w zakresie szeroko rozumianej ochrony informacji.” -Robert Czarnecki, Państwowa Agencja Atomistyki

„Bardzo wysoki poziom merytoryczny konferencji, doskonale animowany networking, słowem dobrze zainwestowany czas, polecam gorąco udział w kolejnej edycji, dziękuję organizatorom.” -Teresa Szczepaniak, CIS

Konferencję odbędzie się 17 maja w hotelu Courtyard przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny dla osób z sektora publicznego. Formularz rejestracji jest dostępny na stronie konferencji CyberGov.

Komentarze