Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Z wizytą w Security Operations Center. Czym jest i jak działa?

Kulisy pracy w SOC. Jak T-Mobile dba o dane?
Kulisy pracy w SOC. Jak T-Mobile dba o dane?
Fot. CyberDefence24/ Defence24

Na zaproszenie firmy T-Mobile Polska udaliśmy się do Security Operations Center. Czym jest SOC i jak działa? O tym opowiada nam Paweł Dobrzański, dyrektor ds. bezpieczeństwa w T-Mobile Polska, w kolejnym odcinku programu „Prosto o cyber”.

Artykuł sponsorowany

Czym są Security Operations Center? Jak działają? Jak wygląda codzienna praca ekspertów cyberbezpieczeństwa? Czym się zajmują i kogo chronią? O to zapytaliśmy Pawła Dobrzańskiego, dyrektora ds. bezpieczeństwa w T-Mobile Polska.

„SOC-i to centrum przetwarzania informacji o bezpieczeństwie. Rozszyfrowując tę nazwę i to zagadnienie, po pierwsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest cyberbezpieczeństwo. Nie jest to proste, dlatego, że dla każdego klienta cyberbezpieczeństwo jest czymś innym; niejedno ma imię” - mówi nam Paweł Dobrzański.

Jak dodaje, SOC to zespół ludzi, specjalistów, którzy analizują wszystkie zdarzenia związane z cyberbezpieczeństwem; podejrzenia, że zostało ono naruszone.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka „Prosto o cyber”.

YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze