Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Włamanie do znanego menedżera haseł

dane logowania
Fot. Santeri Viinamäki/Wikimedia Commons/CC4.0

Dwa tygodnie temu LastPass wykrył incydent w części swojego środowiska programistycznego. Do włamania wykorzystano zhakowane konto dewelopera. Czy użytkownicy są bezpieczni?

W związku z incydentem natychmiast wszczęto dochodzenie, w ramach którego nie znaleziono dowodów, jakoby doszło do uzyskania dostępu do danych klientów, lub zaszyfrowanych haseł przez podmioty z zewnątrz – informuje firma. 

Czytaj też

Podczas wrogich działań wykorzystano zhakowane konto dewelopera. W ten sposób pozyskano fragment kodu źródłowego oraz niektóre zastrzeżone informacje techniczne LastPass. „Nasze produkty i usługi działają normalnie” – deklaruje menedżer haseł. 

W reakcji na incydent władze firmy podjęły decyzję o wdrożeniu środków bezpieczeństwa. Zaangażowano również ekspertów zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

Czytaj też

W Polsce jako pierwszy o sprawie poinformował serwis Sekurak .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze