Reklama

Cyberbezpieczeństwo

W czwartek w Warszawie spotkanie z zastępczynią doradcy ds. cyberbezpieczeństwa Białego Domu

Autor. Getty Images for WIRED

Na czwartek zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli krajów Europy Środkowo-Wschodniej z zastępczynią doradcy ds. cyberbezpieczeństwa i nowych technologii Białego Domu, Anne Neuberger. Tematem spotkania ma być wymiana informacji w związku z narastającym konfliktem na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Reklama

O spotkaniu poinformował zespół Wydziału ds. Promocji Polityki Cyfrowej KPRM. Jak podano, "minister Janusz Cieszyński będzie w czwartek gospodarzem spotkania przedstawicieli krajów Europy Środkowo-Wschodniej z Anne Neuberger, zastępcą doradcy ds. cyberbezpieczeństwa Białego Domu".

Reklama

"Jako region jesteśmy dziś obiektem ataków wymierzonych w cyberbezpieczeństwo, na coraz większą skalę" - powiedział Cieszyński.

Po zaplanowanym na czwartek spotkaniu przewidziano naradę, w której udział mają wziąć służby i agencje odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo w polskiej administracji.

Reklama

Anne Neuberger została oddelegowana przez Biały Dom do wsparcia działań w siedzibie NATO w Brukseli, gdzie mają odbyć się konsultacje m.in. w sprawie możliwych ofensywnych cyberoperacji Rosji, według amerykańskiego wywiadu stanowiących preludium do dalszej eskalacji w stronę konfliktu zbrojnego.

Zagrożone takimi działaniami mogą być m.in. sieci elektroenergetyczne, administracja rządowa Ukrainy oraz jej infrastruktura informacyjna.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.