Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ukraina: niektóre narzędzia w Google Maps zostały tymczasowo wyłączone

Autor. MoneyBlogNewz/Flickr/CC BY 2.0

Google Alphabet Inc przekazał, że tymczasowo wyłączono na obszarze Ukrainy pewne narzędzia Google Maps, które dostarczają na żywo informacje o warunkach drogowych i lokalizacji określonych miejsc.

Reklama

Firma poinformowała, że tym samym podjęła działania na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych w kraju po konsultacjach z władzami Ukrainy, w tym z władzami regionalnymi i lokalnymi.

Reklama

Tymczasowe wyłączenia niektórych funkcji map związane są - jak informuje Google Alphabet Inc - z tym, że Ukraina stoi w obliczu ataków ze strony rosyjskich sił inwazyjnych.

Jak informowaliśmy, aplikacja propagandowego medium „Russia Today" została usunięta ze sklepu Google Play na Ukrainie na żądanie rządu w Kijowie. W sobotę koncern zablokowało RT i innym prorosyjskim kanałom, możliwość otrzymywania pieniędzy za reklamy w witrynach oraz aplikacjach giganta, a także czerpania zysków z wyświetlania reklam podczas emisji wideo na YouTube.

Reklama

SZP/PAP

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama