Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Startuje ogólnopolski test wiedzy "Cyber Geniusz Uczeń"

Autor. materiały prasowe/ Warszawski Instytut Bankowości

Ogólnopolski test wiedzy „Cyber Geniusz Uczeń” to połączenie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Chcemy obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości przyszłej kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe talenty w dziedzinie cyber. Redakcja CyberDefence24.pl jest partnerem medialnym testu.

Reklama

Test wiedzy "Cyber Geniusz Uczeń" jest realizowany w ramach projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni.

Reklama

Jego celem ma być promocja bezpiecznych zachowań w sieci, bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych oraz edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo test z wiedzy o cyberbezpieczeństwie?

Reklama

Test składa się z I etapu oraz etapu II, który będzie jednocześnie jego finałem. Polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru typu zamkniętego. Stworzono je w taki sposób, aby można było rozwiązywać polecenia na komputerze, w miejscu, w którym przebywa uczestnik.

Do testu wiedzy mogą przystąpić uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych.

By sprawdzić stan swojej wiedzy trzeba wejść na stronę https://www.wib.org.pl/ogolnopolski-test-wiedzy-cyber-geniusz-uczen/ w dniach 15-22 maja br. i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

I etap Testu odbędzie się 23-29 maja br., a II etap - który jest jednocześnie finałem - zaplanowano na 6 czerwca br.

Za zajęcie I, II albo III miejsca w teście "Cyber Geniusz Uczeń" można otrzymać nagrody w postaci bonów o wartości 500 zł, 300 zł i 100 zł. Dla dziesięciu najlepszych uczestników zostaną także przygotowane upominki.

Organizatorem testu wiedzy "Cyber Geniusz Uczeń" jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.cyber.wib.edu.pl/test-wiedzy

Redakcja CyberDefence24.pl jest partnerem medialnym testu.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama