Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Spoofing telefoniczny. Co to jest i jak nie dać się nabrać? | Prosto o cyber

Spoofing. Czym jest i jak nie dać się nabrać?
Spoofing. Czym jest i jak nie dać się nabrać?
Autor. CyberDefence24

Dostałeś telefon od kogoś, kto podszywał się pod pracownika banku i próbował namówić cię na przelanie twoich pieniędzy na rezerwowe konto? A może głos w słuchawce poinformował cię o krzywdzie bliskiej ci osoby lub groził ci? Jak rozpoznać spoofing - objaśniamy w kolejnym odcinku programu „Prosto o cyber”.

Reklama

Czy otrzymałeś SMS-a lub maila, który był próbą podszycia się pod znaną ci instytucję lub kogoś z twojej książki telefonicznej?

Reklama

To spoofing, a my odpowiadamy, czym jest i jak nie dać się na niego nabrać. Jak rozpoznać, że mam do czynienia ze spooferem? Na czym polega schemat działania oszustów? Jak walczyć ze spoofingiem?

O to w kolejnym odcinku cyklu "Prosto o cyber" zapytaliśmy asp. Krzysztofa Wrześniowskiego z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Obejrzyj i zobacz, jak się chronić - premiera nowego odcinka w czwartek 25 maja o 18.00.

Reklama
YouTube cover video

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziecie więcej materiałów oraz odcinki innej naszej produkcji, autorstwa Michała Górskiego: "Pułapki sieci".

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama