Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Sieć GovNet. Firma Exatel wydzierżawi włókna światłowodowe na trzy lata

Autor. Denny Müller/ Unsplash/ Domena publiczna

Firma Exatel wygrała w ostatnim czasie trzy postępowania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji o wartości ponad 210 mln zł. Zapewni m.in. dzierżawę włókień światłowodowych oraz urządzenia dla sieci i GovNet oraz transmisję danych w sieci OSN112.

Reklama

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło postępowanie na „dzierżawę włókien światłowodowych na potrzeby sieci GovNet” . To zamknięta sieć, która łączy najważniejsze urzędy w państwie na poziomie centralnym i wojewódzkim.

Reklama

Jak podaje serwis Telko.in, była to jedyna oferta w przetargu, opiewała na sumę 3 mln zł brutto. Oznacza to zapewnienie dostępności dzierżawionych włókien przez kolejne trzy lata. Było to jedyna oferta zgłoszona w przetargu. Umowa dzierżawy została zawarta na trzy lata. W razie awarii firma będzie miała 6 godzin na naprawę usterki, inaczej będzie musiała zapłacić karę.

W sumie wygrane trzy postępowania

Reklama

Dodatkowo, jak podaje Szymon Ruman z Exatela w ostatnim czasie firma wygrała trzy postępowania w MSWiA o łącznej wartości 210 mln zł. Spółka zapewni m.in. działanie największej sieci dla służb i numeru 112 - sieci OST112 w ponad 4 tys. lokalizacji.

Exatel: W razie zniszczenia infrastruktury przejmiemy ruch komórkowy w Ukrainie

Jak informowaliśmy, Exatel i partnerzy, m.in. operatorzy infrastruktury telekomunikacyjnej, stworzyli rozwiązania dające możliwość przerzucenia ruchu mobilnego z Ukrainy do polskich i czeskich operatorów telefonii komórkowej. „Dzięki temu gdyby np. upadł Kijów i zniszczone zostały tamtejsze centra danych operatorów, użytkownicy telefonów komórkowych na Ukrainie nadal będą mogli z nich korzystać” – mówił Adam Sedlin z Exatela.

Czytaj też

Obecnie Exatel realizuje usługi sieciowe dla Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama