Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Oszustwo na PKN Orlen. Cyberprzestępcy wykupili reklamy w wyszukiwarce Google'a

Fot. Wistula/Wikimedia Commons/CC 3.0 / CSIRT KNF (@CSIRT_KNF)/Twitter / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

W ramach najnowszej kampanii oszuści podszywają się pod PKN Orlen. Wykupili reklamy w wyszukiwarce Google, aby dotrzeć do większej liczby ofiar. Eksperci apelują o ostrożność.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF ostrzega przed najnowszą kampanią oszustów, którzy wykupili reklamy ("Dochód z zasobów kraju - Łatwa rejestracja - markebinvest.com") w wyszukiwarce Google, aby przykuć uwagę ofiar. Specjaliści wskazują, ze witryny są niebezpieczne, a kliknięcie w link prowadzi do fałszywej strony podszywającej się pod PKN Orlen.

Fot. CSIRT KNF (@CSIRT_KNF)/Twitter

"Po wejściu w reklamę z Google, jesteśmy przekierowywani do strony oferującej fałszywe inwestycje: hxxps://arcturus-investing\[.\]pro" - czytamy w ostrzeżeniu CSIRT-u. "Nie dajcie się nabrać – to kolejna próba oszustwa!" - apelują eksperci.

Fot. CSIRT KNF (@CSIRT_KNF)/Twitter

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze