Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod popularną platformę streamingową

fot. Mollie Sivaram/ Unsplash/ Domena publiczna

Okres przedświąteczny to czas szczególnej aktywności różnego rodzaju oszustów - również tych działających w internecie. Tym razem chodzi o podszywanie się pod popularną platformę streamingową.

Na profilu twitterowym Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego pojawiła się informacja o fałszywych SMS-ach, w których przestępcy podszywają się pod serwis Netflix.

Wiadomość dotyczy konieczności odnowienia subskrypcji, a link tam podany kieruje na stronę, na której podejmowana jest próba wyłudzenia danych kart płatniczych. Poniżej prezentujemy treść przychodzących wiadomości, apelując o szczególną czujność:

Fot. CSIRT_KNF

Kampanii phishingowych podobnych do tej opisanej powyżej jest coraz więcej. Szczególnie w okresie przedświątecznym musimy mieć tego świadomość. Istnieje kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie powinno zwiększyć nasze bezpieczeństwo w sieci. Jedną z nich jest m.in. dokładna weryfikacja adresu strony.

O innych metodach rozpoznawania phishingu piszemy tutaj. Polecamy także tekst, w którym wyjaśniamy co zrobić, gdy staniemy się ofiarą phishingu.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze