Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Nowelizacja ustawy o KSC - czyli jak nie dać się zaskoczyć? [Relacja z webinaru]

Fot. materiały prasowe/ Netia

Nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) przewiduje wiele istotnych zmian w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jedną z nich jest nałożenie na operatorów usług kluczowych obowiązku powołania dedykowanego zespołu SOC (Security Operations Center), do zadań którego należy m.in monitorowanie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych oraz wykrywanie i reagowanie na incydenty.

Nowelizacja przewiduje znaczące rozszerzenie listy podmiotów podlegających ustawie o KSC. Nawet dla kilku tysięcy polskich firm, w tym np. producentów żywności, wyrobów medycznych, samochodów, komputerów oraz przedsiębiorstw gospodarujących odpadami, będzie to oznaczać konieczność dostosowania się do postanowień ustawy w bardzo krótkim czasie z uwagi na założone, zaledwie 30-dniowe vacatio legis. Co więcej, podmioty te nie otrzymają decyzji administracyjnej o objęciu ich przepisami ustawy, co jednak nie zwolni z obowiązku przestrzegania prawa i z ewentualnych kar finansowych za brak zgodności z regulacjami.

15 lutego 2022 r. po konsultacjach publicznych projekt nowelizacji ustawy o KSC trafił na Komitet Rady Ministrów ds. cyfryzacji do finalnych prac legislacyjnych i wiele wskazuje na to, że w perspektywie kilku miesięcy ustawa zostanie uchwalona. Netia jako dostawca zaawansowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa chce pomóc przedsiębiorcom w dostosowaniu się do nowych przepisów, zwłaszcza że ten proces może zająć nawet 18 miesięcy.

W związku z wyzwaniami, z którymi będą się musieli zmierzyć polscy przedsiębiorcy, Netia we współpracy z firmą doradczą Davidson Consulting ekspertem w obszarze zarządzania ciągłością działania i ryzykiem operacyjnym, zorganizowała webinar poświęcony zmianom w ramach nowelizacji ustawy o KSC i sposobom skutecznej adaptacji do nowych przepisów.

W programie webinaru m.in.:

  • Kogo obejmie nowelizacja ustawy o KSC?
  • Czy budowa własnego SOC ma sens i ile to kosztuje?
  • Jak z wymogami cyberbezpieczeństwa radzą sobie przedsiębiorcy?
  • Czy model MSSP (Managed Security Services Provider) jest receptą na KSC?

Zapraszamy do obejrzenia webinaru!

Aby otrzymać dostęp do nagrania z webinaru o nowelizacji ustawy o KSC, wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Pola oznaczone * są wymagane.

Administratorem danych osobowych jest Netia S.A z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wskazanym w treści wyrażonej zgody, w celu obsługi procesów wewnętrznych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, obsługi postępowań cywilnych i egzekucyjnych, administracyjnych, karnych oraz w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem. Przysługuje Ci także prawo do dostępu do danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, sprzeciwu, sprostowania. Pełna informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajduje się pod linkiem: https://www.netia.pl/pl/dane-osobowe - w zakładce „Jeżeli udostępniłeś dane do celów marketingowych"

Artykuł promocyjny - Netia S.A.