Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Kolejna kampania phishingowa. Poczta Polska ostrzega

Fot. Poczta Polska/ materiały prasowe

Szeroki zakres działalności Poczty Polskiej prowokuje oszustów do prowadzenia kampanii wyłudzających dane klientów. Tylko w ostatnim czasie głośno było o ofertach na portalach społecznościowych na zakup palet z niedoręczonymi przesyłkami czy smsach o konieczności dopłaty do przesyłki.

Artykuł sponsorowany

Nowa kampania jest w pewnym stopniu podobna:zaatakowana osoba otrzymuje SMS z informacją o braku możliwości dostawy z uwagi na błędny adres. Aby rzekomo otrzymać przesyłkę, "wystarczy kliknąć w link do formularza, uzupełnić go i dokonać niewielkiej opłaty za zmianę adresu".

Poczta Polska ostrzega przed kolejną kampanią phishingową
Poczta Polska ostrzega przed kolejną kampanią phishingową
Fot. Poczta Polska

Czytaj też

Oczywiście strony, do których odnoszą się linki, są odpowiednio spreparowane, a wypełnienie formularza i dokonanie płatności powoduje kradzież całej zawartości konta bankowego.

Poczta Polska przypomina, aby zachować ostrożność w sieci:

  • nie otwierać podejrzanych linków, szczególnie od nieznajomych;
  • uważać na wszelkiego rodzaju „okazje” w sieci;
  • weryfikować autentyczność otrzymanej prośby czy informacji.

Jeśli stałeś się ofiarą ataku – jak najszybciej zgłoś sprawę do swojego banku i do organów ścigania. Sprawy związane z Pocztą Polską (np. wykorzystujące logo Poczty) należy również zgłaszać do CERT Poczta Polska, które pracuje całodobowo, pisząc wiadomość na adres [email protected] - informuje firma, ostrzegając przed kolejną kampanią phishingową.

Komentarze