Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Gigantyczne straty firm na cyberatakach. Jak się chronić? [WIDEO]

Dariusz Piotrowski Dell
Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies w Polsce
Fot. CyberDefence24.pl

Wartość „rynku" cyberataków to już trzecie PKB świata – wskazuje Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies w Polsce. Jak w takim razie firmy mogą się chronić przed cyberatakami?

„Firmy średnie i większe tracą do 1,2 mln dolarów, a w skali świata około miliona ze względu na ataki, głównie ransomware. Mnóstwo firm nie upublicznia, nie przyznaje się do tego, że zapłaciło za odszyfrowanie własnych danych, skala tego jest gigantyczna. Jeśli was to nie przekona, to spróbujcie pomyśleć o wiarygodności swojej firmy, która przestaje działać na tydzień, na miesiąc, albo próbuje odbudować się przez trzy miesiące, bo jej dane przestały funkcjonować. Żyjemy w świecie scyfryzowanym do tego stopnia, że nie ma branży – łącznie z rolnictwem, których cyfryzacja nie jest osią funkcjonowania” - uważa Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies.

Czytaj też

Jak zaznacza, taki argument powinien przekonać do inwestycji nie tylko w IT, ale - równolegle - w cyberbezpieczeństwo.

Jak firmy mogą poprawić poziom swojego cyberbezpieczeństwa? Na czym polega idea "cyfrowego bunkra"? O tym w rozmowie z Dariuszem Piotrowskim, dyrektorem generalnym Dell Technologies w Polsce.

YouTube cover video

Czytaj też

Komentarze