Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Gen. bryg. Karol Molenda: CyberEXPERT GAME jest poligonem weryfikującym cyberumiejętności [WIDEO]

CyberEXPERT GAME
Puchar CyberEXPERT GAME
Autor. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (@ECSC_MIL)/Twitter

„CyberEXPERT GAME to swoiste warsztaty w zakresie cyberobrony. W praktyczny sposób pozwalają one zweryfikować umiejętności cyberspecjalistów do prowadzenia operacji obronnych” – powiedział w rozmowie z CyberDefence24 gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Zespół DKWOC tworzył podczas rozgrywki Cyber EXPERT GAME Red Team, czyli drużynę atakującą.

Reklama

„Każda z grup uczestnicząca w tych warsztatach na co dzień zajmuje się ochroną infrastruktury krytycznej lub innych istotnych zasobów teleinformatycznych.  Możliwość sprawdzenia się w wirtualnym poligonie - ale z adwersarzami, którzy wykorzystując najnowsze trendy w zakresie prowadzenia operacji ofensywnych atakują tę infrastrukturę - pozwala im sprawdzić swój warsztat i uzupełnić wiedze o nowe typy zagrożeń. Jest to poligon, który na pewno pozwala zweryfikować umiejętności, ale też istniejące braki" - stwierdził rozmówca CyberDefence24.

Reklama
YouTube cover video
Gen. bryg. Karol Molenda w rozmowie z CyberDefence24.
Reklama

Czytaj też

Zawody CyberEXPERT GAME

Jaki jest cel organizacji zawodów, takich jak CyberEXPERT GAME? Jak udział w warsztatach łączy się z codzienną pracą uczestników wydarzenia? Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem WIDEO.

YouTube cover video
Rozmowa ze zwycięzcami CyberEXPERT GAME 2022

Drugie miejsce zajęła reprezentacja ENEA S.A., a trzecie zespół z Narodowego Banku Polskiego.

Wiemy już, że formuła CyberEXPERT GAME doczeka się swojej kontynuacji w przyszłym roku. Jak zapowiedział organizator rozgrywki, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa Paweł Dziuba, w kolejnej edycji CyberEXPERT GAME weźmie udział jeszcze większa liczba zespołów, a przygotowane scenariusze będą jeszcze bardziej wymagające. Uwzględnią one nowe wyzwania związane z tym co najbardziej aktualne w cyberprzestrzeni, jak również doświadczenia bazujące na konflikcie w Ukrainie. Istotne będą także wnioski z tegorocznych rozgrywek.

Redakcja CyberDefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama