Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Dane GDDKiA w rękach prorosyjskiego gangu?

A2 autostrada
Autor. DXPG/Wikimedia Commons/CC3.0

Do danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) miał posiadać prorosyjski gang ransomware STROMOUS. Jego członkowie udostępnili w sieci wpis, w którym mówią o wycieku danych z instytucji. 

Reklama

Gang ransomware STROMOUS twierdzi, że przeprowadził skuteczny cyberatak, w wyniku którego uzyskał dostęp do wewnętrznych danych GDDKiA. Wpis udostępniony przez grupę krąży w sieci. 

Reklama
Reklama

Na sprawę zwrócili uwagę również Niebezpiecznik oraz Sekurak. Próbujemy skontaktować się z GDDKiA, lecz na razie bez odpowiedzi. 

Czytaj też

Prorosyjski gang

STROMOUS to gang specjalizujący się w kampaniach ransowmare. Wśród jego celów mają znajdują się takie podmioty jak m.in. Epic Games czy Coca-Cola. 

Według specjalistów Trustwave, to prorosyjskie ugrupowanie, opowiadające się przeciwko Ukrainie w trwającej wojnie za naszą wschodnią granicą.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama