Reklama

Social media

Chiński komunikator WeChat liczy już miliard kont użytkowników na świecie

FOT. FLICKR.COM / ALBERT HSIEH / CC 2.0
FOT. FLICKR.COM / ALBERT HSIEH / CC 2.0

Chiński komunikator WeChat ma już miliard kont użytkowników na całym świecie - poinformował we wtorek serwis The Verge. WeChat w Chinach nie służy jedynie do komunikacji - za pośrednictwem aplikacji można dokonywać np. płatności czy rezerwacji wycieczek.

Warto zaznaczyć, że liczba kont w WeChat nie jest tożsama z liczbą użytkowników korzystających z usługi. Jeden użytkownik może mieć wiele kont - na przykład do celów prywatnych, jak i służbowych.

Tencent, firma, która jest właścicielem WeChat, poinformowała we wrześniu ubiegłego roku, że liczba kont użytkowników aplikacji wzrosła w ciągu roku o 15,8 proc. Dziennie z aplikacji korzysta 902 mln osób, które za pośrednictwem platformy przekazują 38 mld wiadomości.

Zdaniem analityków, najwięcej nowych użytkowników WeChat rejestruje się w krajach południowo-wschodniej Azji, Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Wielu obywateli Chin, którzy na stałe mieszkają za granicą, używa aplikacji do kontaktów ze znajomymi i rodziną, którzy pozostali w kraju. WeChat w Chinach ma zdecydowanie dominującą pozycję, którą częściowo zawdzięcza zeszłorocznej decyzji rządu o zablokowaniu dostępu do konkurencyjnej aplikacji WhatsApp (której właścicielem jest Facebook, również podlegający w Chinach cenzurze).

Źródło:PAP

Komentarze