Reklama

Strona główna

CERT.GOV.PL: Krytyczne aktualizacje Microsoftu

Fot. skuds / Flickr.
Fot. skuds / Flickr.

Firma Microsoft opublikowała poprawki dotyczące bezpieczeństwa swych aplikacji. Sześć aktualizacji zostało sklasyfikowanych, jako „krytyczne”, natomiast siedem oceniono jako „ważne”, dlatego należy je niezwłocznie zainstalować – apelują eksperci z Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe, który działa jako CERT.GOV.PL w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W kwietniowym biuletynie Microsoft firma stworzona przez Billa Gatesa opublikowała trzynaście aktualizacji dotyczących oprogramowania Windows. Obejmują one rozległe spectrum nowszych wersji aplikacji poczynając od Windows Vista a kończąc na ostatnim Windows 10, a także całą wachlarz serwerowych odmian systemu od Windows Server 2008 aż po Windows Server 2012 R2.

„Zalecamy użytkownikom i administratorom zapoznanie się z biuletynami bezpieczeństwa Microsoft oraz zastosowanie wszelkich niezbędnych aktualizacji w celu minimalizacji zagrożeń” – czytamy w najnowszym komunikacie zamieszczonym na stronie CERT.GOV.PL.

Linki do wszystkich aktualizacji i biuletynów bezpieczeństwa są dostępne na stronie internetowej CERT.GOV.PL, który działa w strukturze Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ABW.

Zgodnie z przyjętą Polityką Ochrony Cyberprzestrzeni RP, w zakresie realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem cyberprzestrzeni RP, Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL pełni rolę głównego zespołu CERT w odniesieniu do administracji rządowej i sfery cywilnej. Podstawowym jego zadaniem jest zapewnianie i rozwijanie zdolności jednostek organizacyjnych administracji publicznej Rzeczypospolitej Polskiej do ochrony przed cyberzagrożeniami.

Realizuje on jednocześnie zadania głównego narodowego zespołu odpowiadającego za koordynację procesu obsługi incydentów komputerowych w obszarze cyberprzestrzeni RP (CRP). Stanowi poziom II-gi Krajowego Systemu Reagowania na Incydenty Komputerowe w CRP.

Komentarze