Reklama

Polityka i prawo

Centralny Ośrodek Informatyki wzmacnia systemy bezpieczeństwa

  • Fot. Paweł Ziemnicki

Centralny Ośrodek Informatyki ogłosił postępowanie na nowe pakiety oprogramowania dla sieci do monitoringu klasy SIEM i DAM oraz zintegrowanej infrastruktury bezpieczeństwa.

COI ogłosił zamówienie publiczne w obszarze informatyzacji i teleinformatyki. Pierwszą z opcji jest oprogramowanie do monitoringu klasy SIEM i DAM w podziale na dwie części. Systemy klasy SIEM (Security Information and Event Management) są istotne w radzeniu sobie z napływającymi z różnych źródeł informacjami. Umożliwiają korelacje danych pochodzących z różnych źródeł, a ponadto: gromadzenie, filtrowanie, normalizowanie, agregację i korelację danych przesyłanych z różnych urządzeń i stworzenie wartościowego, z punktu widzenia bezpieczeństwa, obrazu. Proces ten powinien odbywać się w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie klasy DAM (Digital Assets Management) jest wykorzystywane do zarządzania zasobami cyfrowymi. Rozrastająca się liczba dokumentów elektronicznych i lista formatu danych jest przesłanką do wdrożenia wspomnianego systemu. Pozwala ono na skrócenie czasu zarządzania zasobami oraz poprawienie wydajności systemu, co wiąże się z poprawą komfortu pracy. Jednocześnie zwiększa się możliwość kontroli procesów i kosztów.

Czytaj też: Wojsko Polskie zamawia System Analiz Obrazowych

Drugi obszar ogłoszonych zamówień dotyczy pozyskania zintegrowanej infrastruktury bezpieczeństwa. Jest ona związana z realizacją Strategii Informatyzacji Państwa, w której jeden z rozdziałów poświęcony jest wspólnej infrastrukturze państwa.

Komentarze