Reklama

Strona główna

Błąd w smartfonach Samsunga powoduje wysyłanie zdjęć do przypadkowych osób

Fot. Pexels/Pixabay
Fot. Pexels/Pixabay

Błąd w smartfonach Samsunga z serii Galaxy Note 8 i Galaxy S9 powoduje automatyczne wysyłanie zdjęć z aparatu w telefonie do przypadkowych osób z książki kontaktowej bez wiedzy i zgody użytkowników - podaje we wtorek serwis Gizmodo.

Serwis powołuje się na zamieszczone na forum internetowym Reddit wpisy dotkniętych problemem użytkowników tych modeli smartfonów Samsunga.

Według nich, błąd w działaniu dotyczy aplikacji Samsung Wiadomości (ang. Samsung Messages), która w telefonach tej marki domyślnie służy do wysyłania SMS-ów. Jeden z użytkowników Reddita napisał, że aplikacja ta przesłała wszystkie zapisane w jego telefonie zdjęcia do przypadkowej osoby z książki kontaktowej w środku nocy. Inni z kolei informowali o wysyłce pojedynczych zdjęć do przypadkowych kontaktów z telefonu.

Gizmodo zauważa, że w przypadku tego błędu najwięcej kłopotów sprawia fakt, iż niechciana wysyłka zdjęć nie pozostawia w telefonie żadnych śladów. Użytkownicy urządzeń nie mają więc szans dowiedzieć się, że ich zdjęcia zostały wysłane przez telefon do kogoś ze spisu numerów bez sprawdzenia tego u operatora sieci komórkowej w logach przesyłu danych.

Powołując się na wpisy użytkowników Reddita, Gizmodo stwierdza, że obecnie najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem błędu jest nieprawidłowość w działaniu aplikacji Wiadomości w telefonach Samsunga, spowodowana ostatnią aktualizacją protokołu do obsługi SMS-ów i MMS-ów u operatorów telekomunikacyjnych, w tym - firmy T-Mobile, z której korzysta większość osób dotkniętych problemem.

W odpowiedzi na doniesienia medialne Samsung oświadczył, że wie o występowaniu błędu i obecnie nad rozwiązaniem problemu pracuje już zespół inżynierów koncernu. Operator telekomunikacyjny T-Mobile natomiast poinformował, że nieprawidłowość z pewnością nie ma źródła w działaniu tej sieci komórkowej.

Serwis Gizmodo zaleca użytkownikom dotkniętym problemem korzystanie z innych aplikacji do obsługi wiadomości, dopóki błąd w działaniu domyślnego dla telefonów Samsunga programu nie zostanie usunięty.

Samsung Polska wystosował w tej sprawie oficjalny komunikat:

Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy

Olaf Krynicki - rzecznik prasowy Samsung Polska

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama