Reklama

Strona główna

BlackBerry Jarvis wykryje luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu pojazdów

System BlackBerry Jarvis automatycznie skanuje oprogramowanie pojazdu pod kątem luk i zagrożeń dla bezpieczeństwa samochodów łączących się z internetem jeszcze na etapie produkcji. Z rozwiązania korzzysta już Jaguar Land Rover - podało we wtorek CNBC.

Dotychczas kontrolowaniem kodu pod kątem potencjalnych podatności i zagrożeń zajmują się duże zespoły specjalistów, co wymaga znacznie większych nakładów czasowych i finansowych - zapewnia BlackBerry. Jarvis jest przeznaczony szczególnie do samochodów autonomicznych i łączących się z internetem ze względu na obciążające je większe ryzyko ingerencji cyberprzestępców.

Poprzez kolejne inwestycje i kontrakty z producentami samochodów BlackBerry umacnia swoją pozycję dostawcy oprogramowania dla firm chcących rozwijać nowe technologie motoryzacyjne. Ostatnio firma zawiązała współpracę z producentami układów scalonych Nvidia i Qualcomm, a także z chińską firmą informatyczną Baidu. W wyniku porozumienia samochodowy system operacyjny BlackBerry QNX stanie się częścią opracowywanej przez Baidu platformy pojazdów autonomicznych Apollo.

Po ujawnieniu współpracy notowania BlackBerry osiągnęły najwyższy poziom od ponad czterech lat.

W nazwie programu BlackBerry można widzieć nawiązanie do JARVIS-a - pomocnej sztucznej inteligencji z superbohaterskich filmów Marvela o Iron Manie i Avengers. Jej komiksowym pierwowzorem był służący Tony'ego Starka, Edwin Jarvis. Produkt BlackBerry nie jest w żaden oficjalny sposób powiązany z należącym do Disneya Marvelem.

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama