Reklama

Biznes i Finanse

Zmiany na stanowisku rzecznika Google Polska. Odchodzi Adam Malczak

Autor. Adam Malczak / Twitter / Adam Malczak

Z Google Polska odchodzi Adam Malczak. Jak poinformował na swoim koncie w serwisie Twitter, na stanowisku rzecznika tej spółki spędził osiem lat. „Do zobaczenia po krótkiej przerwie” – zapowiedział Malczak.

Reklama

Adam Malczak przez osiem ostatnich lat reprezentował Google Polska jako rzecznik. Odpowiedzialny był również za reprezentację spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Reklama

O swoim odejściu z pracy dla Google Malczak poinformował na koncie w serwisie Twitter:

„Wszystkim tutaj dziękuję za każde słowo, zarówno krytyki jak i pochwały, spotkania, pytania i odpowiedzi. Do zobaczenia po krótkiej przerwie" – zapowiedział były już rzecznik Google Polska.

Reklama

Działalność Google w Polsce

Polski oddział spółki Google został utworzony w Warszawie w 2005 roku. W lokalizacji stołecznej firma utrzymuje biuro regionalne oraz centrum badawczo-rozwojowe. Pierwsza z tych placówek odpowiada za nawiązywanie relacji z partnerami biznesowymi, szkolenia dla przedsiębiorstw i mediów, centrum badawczo-rozwojowe zaś zajmuje się rozwojem projektów technologicznych spółki, zwłaszcza z sektora chmury obliczeniowej.

Google Polska posiada również centrum innowacji we Wrocławiu, które odpowiedzialne jest za rynek reklamowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

W 2015 roku Google zamknęło centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama