Reklama

Biznes i Finanse

Zdalne podpisywanie dokumentów będzie jeszcze łatwiejsze. Nowe funkcje aplikacji PWPW

Fot. Giftpundits.com/pexels.com
Fot. Giftpundits.com/pexels.com

eDO App to aplikacja stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, dzięki której możliwe jest zdalne potwierdzanie tożsamości przy wykorzystaniu jedynie e-dowodu osobistego. Jeszcze w tym roku, dzięki strategicznej współpracy z fintechem Autenti, aplikacja będzie wykorzystywana na platformie do autoryzowania dokumentów podpisywanych online przez użytkowników Autenti.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych podpisała ze spółką Autenti porozumienie, dzięki któremu zdalne podpisywanie dokumentów będzie jeszcze prostsze. Wszyscy posiadacze dowodów osobistych z warstwą elektroniczną będą mogli za pośrednictwem platformy potwierdzić swoją tożsamość i złożyć podpis elektroniczny. Proces odbywał się będzie za pośrednictwem eDO App w sposób bezpieczny, pewny i wygodny. Aplikacja została już wdrożona i pomyślnie przetestowana na platformie Autenti.

Łączymy kompetencje, które posiadamy, w zakresie kryptografii i zabezpieczeń z doświadczeniami Autenti – platformy oferującej zdalne podpisywanie dokumentów i obsługę procesów biznesowych. Ostatnie miesiące zwiększyły nasze potrzeby zdalnego zawierania umów i potwierdzania tożsamości, a PWPW przygotowała produkt, który pozwala to robić wygodnie i bezpiecznie

Maciej Biernat, Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Śledziliśmy postępy w pracach PWPW nad eDO App. I mocno im kibicowaliśmy, wysoko ceniąc sobie przy tej okazji innowacyjność rozwiązania i transparentność, jaką zaoferowali nam w rozmowach nasi nowi Partnerzy. Liczymy na udaną współpracę. Już blisko milion Polaków podpisało dokumenty na platformie Autenti. Od teraz wielu z nich będzie to mogło robić jeszcze sprawniej

Grzegorz Wójcik, Prezes Zarządu Autenti

Bezpłatna aplikacja eDO App, najnowszy produkt w portfolio PWPW, gwarantuje takie usługi jak potwierdzenie tożsamości i odczyt danych, weryfikację oryginalności e-dowodu, złożenie osobistego podpisu elektronicznego czy automatyczną weryfikację podpisu. Jest dostępna dla każdego posiadacza dowodu osobistego z warstwą elektroniczną oraz smartfona z technologią NFC.

Aby potwierdzić tożsamość i podpisywać zdalnie dokumenty, wystarczy pobrać darmową aplikację eDO App na swój smartfon, a następnie zbliżyć e-dowód do telefonu. Dzięki integracji systemów Autenti i PWPW, takie weryfikacje mogą być od teraz wykorzystywane do potwierdzania tożsamości osób podpisujących umowy online. W przyjazny i prosty sposób, bez wychodzenia z domu, firmy mogą zawierać umowy ze swoimi klientami lub kontrahentami posiadającymi e-dowody. W zakresie wspólnych usług obu firm dostępne są również funkcjonalności potwierdzania pełnoletności lub zgodności danych, które z powodzeniem wykorzystywane są przez dostawców usług telekomunikacyjnych (zawarcie, przedłużenie umowy na świadczenie usług) czy firm wynajmujących pojazdy (krótko i długoterminowo).

Nowym rozwiązaniem PWPW oraz Autenti są już zainteresowani pierwsi klienci w Polsce, a wśród nich m.in. spółki Alior Bank, Siemens Finance czy PGE Lumi.

Podpisane porozumienie to dobry przykład współpracy między liderami w swoich branżach. Niedawno PWPW została uhonorowana statuetką ‘Innowatory WPROST” - prestiżową nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w kategorii “Telekomunikacja, technologia i usługi dla biznesu”. Z kolei Autenti w bieżącym roku otrzymało tytuł “Fintech Roku 2020” przyznawany przez redakcję serwisu Cashless.pl, a także zostało “Partnerem Roku 2020” w konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanym przez Związek Banków Polskich.

Informacja prasowa PWPW

Reklama

Komentarze

    Reklama