Reklama

Biznes i Finanse

YouTube: "Gospodarka twórców" to w USA odpowiednik 394 tys. etatów

Fot. SAM-RIZ44 / Pixabay
Fot. SAM-RIZ44 / Pixabay

Badania przeprowadzone przez należącą do Google’a platformę YouTube wykazały, że "gospodarka twórców" to odpowiednik ok. 394 tys. amerykańskich etatów. Cały "kreatywny ekosystem" przyniósł w ubiegłym roku 20,5 mld dolarów gospodarce USA. 

Opublikowane w środę badania na zlecenie YouTube’a przeprowadziła firma Oxford Economics. Z należącego do Google’a serwisu obecnie korzystają ponad dwa miliardy użytkowników miesięcznie. 

Jak dużą częścią amerykańskiej gospodarki jest YouTube?

Obecnie w USA pracuje 124 mln osób zatrudnionych na etacie (dane na koniec 2020 roku, podawane przez serwis Cnet na podstawie oficjalnych statystyk federalnych). W ubiegłym roku produkt krajowy brutto USA osiągnął pułap ok. 21 bilionów dolarów. 

YouTube to serwis, który w samych Stanach Zjednoczonych ma 38 tys. kanałów liczących sobie co najmniej 100 tys. obserwujących. Ponad 5 tys. kanałów cieszy się z kolei widownią przekraczającą milion osób.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze