Reklama

Biznes i Finanse

Wyciekły dane tysięcy klientów operatora domen internetowych

Fot. Pxfuel.com/Domena pubiczna
Fot. Pxfuel.com/Domena pubiczna

Wyciekły dane 28 tys. klientów operatora domen internetowych GoDaddy - informuje agencja Bloomberga. Wśród danych, których bezpieczeństwo zostało naruszone w wycieku, znajdują się nazwy użytkownika i hasła do kont poszkodowanych w ramach incydentu osób.

Z usług operatora domen internetowych GoDaddy korzysta 19 mln klientów. Firma wykryła wyciek danych ze swoich struktur 17 kwietnia. Jak poinformowali jej przedstawiciele, wówczas rozpoczęło się dochodzenie wewnętrzne ws. "podejrzanej aktywności" w jej sieci, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku.

GoDaddy zidentyfikowało dotkniętych wyciekiem danych klientów i rozpoczęło proces informowania ich na temat problemu. Według rzecznika spółki podjęto także stosowne działania naprawcze, m.in. zresetowano wszystkie dane do logowania poszkodowanych osób. Firma przekazała, iż podczas incydentu naruszono przede wszystkim bezpieczeństwo informacji służących do logowania na zewnętrzne serwery, nie zaś do głównych kont klientów w systemie GoDaddy.

W oświadczeniu spółki czytamy również, iż obecnie nie ma danych wskazujących na wykorzystanie danych pozyskanych przez sprawcę wycieków w celach nadużyć. Nie zmodyfikowano również zawartości kont klientów i przypisanych im usług.

Amerykański dostawca domen poinformował ponadto, iż dostęp do infrastruktury firmy został zablokowany dla sprawcy incydentu, a w sprawie trwa postępowanie wyjaśniające. GoDaddy zaleciło swoim klientom samodzielne przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa w swoich usługach.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama