Reklama

Biznes i Finanse

Wyciek danych z Amazon tuż przed Czarnym Piątkiem

Fot. ijmaki/Pixabay
Fot. ijmaki/Pixabay

Amazon poinformował o incydencie, którego skutkiem było ujawnienie danych oraz adresów e-mail użytkowników. Korporacja oświadczyła, iż rozwiązała problem a klienci zostali zawiadomieni.

Amazon poinformował o incydencie w wyniku którego doszło do wycieku danych oraz adresów e-mail użytkowników. Firma odmówiła podania informacji na temat konkretnej  liczby poszkodowanych klientów.

Incydent miał miejsce w środę, zaledwie kilka dni przed Czarnym Piątkiem i Cyber Poniedziałkiem, podczas których  użytkownicy z całego świata masowo zaczną odwiedzać sklepy internetowe. Cała sytuacja mocno zaniepokoiła klientów regularnie korzystających z platformy Amazon. „Wygląda na to, że firma ma jakieś problemy z bezpieczeństwem” – pojawiły się głosy na forum korporacji.

Zarząd firmy już wcześniej zmagał się z pewnymi problemami związanymi z cyberbezpieczeństwem. W wyniku działań wewnątrz spółki zwolniono pracownika, któremu zarzucono nierozważne postępowanie i narażanie całej korporacji. Dodatkowo, prowadzono analizę w celu sprawdzenia czy pozostali pracownicy nie udostępniają danych wrażliwych w zamian za łapówki.

Reklama

Komentarze

    Reklama