Reklama

Biznes i Finanse

Współpraca Amazona ze Związkiem Cyfrowa Polska staje się faktem

Fot. Tony Webster/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. Tony Webster/Wikimedia Commons/CC 2.0

Amerykański koncern Amazon rozpoczyna współpracę ze Związkiem Cyfrowa Polska. Ma ona dotyczyć m.in. rozwiązań cyfrowych dla biznesu i administracji.

Amazon to lider w cyfryzacji, dlatego liczę na wiele wspólnych projektów, np. w szerzeniu świadomości na temat rozwiązań cyfrowych w biznesie, administracji czy też cyberbezpieczeństwa - powiedział, prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik, cytowany w poniedziałkowym komunikacie związku.

Prezes dodał, że e-commerce w Polsce to ogromny rynek, a konsumenci, jak i firmy widzą w sprzedaży internetowej duży potencjał.

Dyrektor Amazona ds. regulacji i sektora publicznego w Europie Środkowo-Wschodniej Mariusz Mielczarek ocenił, że rynek cyfrowy w Polsce bardzo szybko się rozwija. Widzimy też jednak, że polskie firmy napotykają różnego rodzaju przeszkody rozwijając cyfrowy kanał sprzedaży - zaznaczył. Jego zdaniem pokazują to badania takie, jak np. Indeks Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI), zgodnie z którym polskie firmy zajmują dopiero 25. miejsce na 28 państw UE w zakresie integracji technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa.

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Cyfrowa Polska to organizacja branżowa o charakterze non-profit zrzeszająca pracodawców oraz największe firmy z branży RTV i IT, w tym - m.in. producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku. Członkami Związku Cyfrowa Polska są m.in. Asseco Poland S.A., Ericsson, Google Commerce ltd. czy Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.

Amazon od 2014 r. w Polsce stworzył ponad 18 tys. miejsc pracy w dziewięciu Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), Łodzi, Pawlikowicach k. Łodzi, Okmianach k. Bolesławca i w Gliwicach. Firma stworzyła w Polsce także Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W 2021 r. planuje uruchomić kolejną placówkę w Świebodzinie, dzięki której powstanie ponad 1 tys. miejsc pracy.

W styczniu koncern ogłosił również rozpoczęcie prac nad uruchomieniem polskojęzycznej wersji swojej platformy zakupowej Amazon.pl.

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama