Reklama

Biznes i Finanse

Waszyngton chce zachęcić nastolatków do szczepień. Oferuje darmowe AirPodsy

fot.  Jackson Simmer/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Jackson Simmer/ Unsplash/ Domena publiczna

Władze Waszyngtonu ogłosiły, że nastolatki w wieku od 12 do 17 lat będą mogły otrzymać darmowe słuchawki AirPods, jeśli przyjmą pierwszą dawkę szczepionki.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser zdecydował, że aby zachęcić nastolatki do szczepień – począwszy od weekendu – po zaszczepieniu się w szkole w ich okolicy dostaną darmowe AirPodsy (słuchawki firmy Apple).

Dodatkowo będą mogli wziąć udział w cotygodniowym losowaniu iPada ze słuchawkami oraz stypendium w wysokości 25 tys. dolarów. Z kolei rodzice zaszczepionych nastolatków będą mogli otrzymać jedną kartę podarunkową Visa o wartości 51 dolarów (za każdą młodą osobę) – informuje serwis Gizmodo.

Kampania zachęcająca do szczepień za pomocą gadżetów potrwa od 7 sierpnia do 30 września, a losowanie nagród rozpocznie się 30 sierpnia.

Loterie i nagrody pieniężne

To nie jedyny pomysł na zachęcanie do szczepienia – w czerwcu Wirginia Zachodnia ogłosiła, że uruchamia loterię z nagrodami w ramach której można wygrać strzelby, karabiny myśliwskie, dożywotnie licencje na polowanie czy milion dolarów.

Natomiast w Kalifornii do szczepień mają zachęcić nagrody w wysokości 50 tys. dolarów oraz losowanie wakacji. Na Hawajach rozdawane są loty w dwie strony liniami Southwest Airlines czy rok darmowej pizzy.

Według władz Waszyngtonu do 2 sierpnia br. co najmniej jedną dawkę przeciwko COVID-19 przyjęło 64,6 proc. mieszkańców; w pełni zaszczepionych ma być ok. 55,1 proc. osób.

/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze