Reklama

Biznes i Finanse

Telefony BlackBerry przestają działać. Starsze modele będą bezużyteczne

Fot. Randy Lu/ Unsplash

Wtorek, 4 stycznia to ważna data dla posiadaczy telefonów firmy BlackBerry. Firma nie będzie już produkowała i projektowała sprzętu telefonicznego. Modele ze starszym systemem operacyjnym będą bezużyteczne.

Firma od wtorku zakończy dostęp do podstawowych funkcji dla swoich klasycznych urządzeń – z oprogramowaniem BlackBerry 10 lub systemem operacyjnym 7.1 (i starszym). Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli korzystać z tych urządzeń: wysyłać SMS-ów, wykonywać połączeń, nieodstępna będzie także transmisja danych czy wybieranie numeru alarmowego. Niedostępne będą także skrzynki mailowe, dostarczane przez BlackBerry oraz inne usługi firmy na tych telefonach.

Czytaj też

W większości przypadków jednak, nowsze telefony BlackBerry z systemem Android będą nadal działały normalnie.

Firma jako producent sprzętu telefonicznego jeszcze w 2012 roku mogła poszczycić się 80 milionami aktywnych użytkowników na całym świecie.

Czytaj też

Mimo to BB skupiło się na branży cyberbezpieczeństwa i dostarczaniu systemów operacyjnych m.in. dla segmentu motoryzacyjnego czy platform bezpieczeństwa dla firm i rządów.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze