Reklama

Biznes i Finanse

Szef Twittera przekaże 3 mln dolarów na walkę ze skutkami Covid-19

Fot. Gustavo Fring/Pexels/Domena publiczna
Fot. Gustavo Fring/Pexels/Domena publiczna

Szef Twittera Jack Dorsey obiecał przeznaczyć 3 miliony dolarów na inicjatywy realizowane przez amerykańskich burmistrzów w ramach walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

Koalicja 15 amerykańskich burmistrzów działa na rzecz promocji idei dochodu podstawowego u administracji federalnej w USA. Według serwisu CNet pieniądze obiecane przez Jacka Dorseya posłużą lokalnym politykom wsparciem w walce ze skutkami pandemii oraz pomogą popularyzować ideę świadczenia gwarantowanego wśród szerszych kręgów politycznych.

Jak napisał Dorsey na swoim koncie w serwisie Twitter, "to jedno narzędzie (dochód podstawowy) pozwoli zamknąć lukę dochodową, zmniejszyć nierówności rasowe i płciowe, a także zapewnić rodzinom bezpieczeństwo ekonomiczne".

CNet ocenia, że firmy technologiczne silnie angażują się w działania na rzecz walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Apple podwoiło wysokość swoich datków wpłacanych na rzecz walki z powodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 chorobą Covid-19 w Chinach, Samsung natomiast bierze udział w dostarczaniu funduszy i sprzętu medycznego w regionach dotkniętych epidemią. Południowokoreański konglomerat przekazuje również swoje telefony osobom przebywającym na kwarantannie - podaje serwis.

W kwietniu szef Twittera poinformował, że przekaże na walkę z pandemią miliard dolarów z zależnego od firmy funduszu Square. Po ustaniu pandemii środki, które pozostaną niewykorzystane, mają zostać przesunięte na wsparcie edukacji i promocji zdrowia wśród dziewcząt, a także na realizację celów związanych z bezwarunkowym dochodem podstawowym.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama