Reklama

Biznes i Finanse

Specjaliści IT sprawdzą stawki za swoją pracę. Ruszył kalkulator wynagrodzeń

Fot. Sharon McCutcheon/Unsplash/Domena publiczna
Fot. Sharon McCutcheon/Unsplash/Domena publiczna

Od połowy lipca działa kalkulator wynagrodzeń - narzędzie umożliwiające codzienny i nieograniczony dostęp do aktualnych zarobków w branży IT, które stworzyła platforma Inhire.io. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Bieżąca sytuacja w branży IT rozwija się dynamicznie. W internecie pojawia się coraz więcej ofert pracy, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, a co za tym idzie - rosną także i stawki. Mimo to, problemem na polskim rynku jest brak dokładnych informacji o wysokości wynagrodzeń, a te z kolei stanowią istotny czynnik w procesie rekrutacji nowych pracowników. 

Platforma do rekrutacji specjalistów IT - Inhire.io w połowie lipca wprowadziła na polski rynek narzędzie - kalkulator wynagrodzeń, umożliwiający monitoring wysokości pensji specjalistów IT w czasie rzeczywistym.

Innowacja w branży IT

Eksperci z Inhire.io podkreślają, że kalkulator wynagrodzeń stanowi alternatywę dla raportów branżowych, w których dotychczas publikowali informacje na temat zatrudnienia w branży IT. Jednak ta forma nie była wystarczająca, tym bardziej, że wielu pracodawców nie chciało ujawniać informacji na temat pensji swoich pracowników.

W porównaniu do raportów publikowanych co kwartał, kalkulator wynagrodzeń pozwala na uzyskanie aktualnych informacji na temat zarobków na rynku. Niesie to ze sobą korzyści zarówno dla pracowników, mogących w ten sposób porównać swoje oczekiwania finansowe z bieżącą sytuacją, ale także dla pracodawców, którzy mogą złożyć bardziej atrakcyjną i wyróżniającą się ofertę wśród swoich konkurentów.

Nasz kalkulator wykorzystuje algorytm, który oblicza wynik w ten sam sposób, w jaki obliczamy dane publikowane w naszych raportach. Cieszymy się, że udało się nam wdrożyć nowe rozwiązanie, ponieważ bez znajomości stawek procesy rekrutacyjne w branży nie spełniały wymogów, a naszym celem jest stałe podnoszenie standardów działań HR dla IT. Mamy świadomość, że  kwestia jawnych widełek płacowych w branży IT jeszcze przez długi czas nie stanie się stałym elementem wszystkich procesów rekrutacyjnych. Nie zmienia to faktu, że bez względu na politykę firmy odnośnie pokazywania publicznie widełek, pracodawcy chcą znać wysokość średnich stawek dla specjalistów IT, aby móc dostosowywać do tego własną siatkę płac i tym samym ofertę dla kandydatów Zaproponowane przez nas rozwiązanie umożliwia nieograniczony dostęp do tych informacji i ich bieżącą aktualizację” - wyjaśnia Michał Gąszczyk, specjalista CEO w Inhire.io.

Korzystanie z kalkulatora wynagrodzeń jest całkowicie bezpłatne, a dostęp do niego można znaleźć przez stronę internetową inhire.io. Działa na podstawie algorytmu, który zbiera i analizuje aktualne oferty z branży IT pochodzące od kilkuset pracodawców. Narzędzie umożliwia użytkownikom sprawdzenie minimalnych i maksymalnych progów wynagrodzeń w zależności od stanowiska, doświadczenia, znajomości technologii czy lokalizacji.

„Mamy nadzieję, że nasze narzędzie przyczyni się nie tylko do zwiększenia świadomości, ale również posłuży za “benchmark” lub po prostu źródło wiedzy dla całej branży. W obliczu narzędzia, które umożliwi bieżące monitorowanie stawek dostępnych na rynku, wysokość proponowanego wynagrodzenia stanie się jeszcze bardziej istotną i standardową informacją - od teraz podlegającą również prostej weryfikacji” - dodaje Michał Gąszczyk.

Na podst. informacji prasowej


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama