Reklama

Biznes i Finanse

Sieć 5G dostępna dla 16 milionów Niemców

Graf. Katarzyna Głowacka
Graf. Katarzyna Głowacka

T-Mobile startuje z 5G w Niemczech. Sieć nowej generacji obejmie ponad 16 milionów osób, a w połowie lipca z dobrodziejstw innowacyjnej technologii skorzysta już 50 % Niemców.

„To największa inicjatywa 5G w Niemczech. Przynosimy najnowszą technologią do miejskich i wiejskich obszarów dla połowy niemieckich obywateli i osiągamy przełom wcześniej niż to planowaliśmy” powiedział CEO Telekom Deutschland Dirk Wössner. Dodał, że ma to miejsce pomimo rozwijającej się pandemii koronawirusa, która nie wpływa na jakość pracy i usług T-Mobile.

Technicy T-Mobile wykonali 12 tys. anten 5G, a do końca roku będzie ich 40 tys. Jest to olbrzymie osiągnięcie firmy – podkreślił. W dużych miastach oferowana jest ona w paśmie 3,6 GHz w miejscach, gdzie liczy się większy zasięg używany jest zakres 2.1 GHz.

T-Mobile zapowiedział, że dostosowując swoje anteny 4G to do nowego standardu 5G będzie wciąż wykorzystywał sprzęt Huawei i Ericsson. W tym celu podpisano nowe kontrakty z obiema firmami. Jednocześnie firma chce promować większe zróżnicowanie wśród dostawców i dlatego popiera inicjatywę Open Ran.

Komentarze