Reklama

Biznes i Finanse

Seria ataków hakerskich na białoruskie przedsiębiorstwa

nkostyshev / pixabay
nkostyshev / pixabay

Białoruskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało w czwartek o „fali ataków hakerskich” na białoruskie przedsiębiorstwa, na skutek których pieniądze z kont firmowych są wysyłane na rachunki oszustów.

"Oszuści atakują białoruskie przedsiębiorstwa. Fala ataków cybernetycznych uderzyła w przedsiębiorstwa o różnej formie własności" – oświadczyła rzeczniczka MSW Wolha Czamadanawa za pośrednictwem komunikatora Telegram. Jej wypowiedź przytacza agencja Interfax-Zapad.

Według rzeczniczki doszło już do co najmniej dziesięciu takich ataków, a ostatni z nich to kradzież około 7 tys. dolarów z konta jednej z firm.

Z wypowiedzi Czamadanawej wynika, że złośliwe oprogramowanie generuje polecenia wypłat na konta oszustów, które następnie są realizowane.

MSW zaleciło, by nie otwierać załączników w mailach od nieznanych nadawców, a także nie pozostawiać w komputerze klucza sprzętowego (rodzaj pendrive'a, bez którego nie można uruchomić komputera), bo może on zostać wykorzystany przez złośliwe oprogramowanie. 

PAP

Komentarze