Reklama

Biznes i Finanse

Sektor finansowy na Dominikanie z SOCiem od RAFAELA

Fot. Mike Reyher/Architel Operations Center/CC 2.0
Fot. Mike Reyher/Architel Operations Center/CC 2.0

RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd został wybrany do stworzenia i wdrożenia usługi Security Operation Center dla Centralnego Banku Dominikany. W ramach tego kontraktu, firma zapewni odpowiednią technologię, metodologię oraz implementację SOCa dla sektora finansowego, który jest wymagany od czasu wdrożenia nowego prawa o cyberbezpieczeństwie na Dominikanie.

Security Operation Center w sektorze finansowym będzie monitorował poziom potencjalnych zagrożeń i informował o incydentach cyberbezpieczeństwa w sektorze finansowym. Jednostka ta będzie zbierać, dystrybuować informacje oraz zapewniać zdolności z zakresu odpowiedzi na incydenty i informatyki śledczej dla tego sektora. Podczas tego projektu zostanie również opracowana i wdrożona metodologia operacyjna, która ma ułatwić wymianę informacji o atakach i fraudach.

Wygląda na to, że finansowy SOC na Dominikanie będzie pierwszą tego typu jednostką w Ameryce Centralnej, który będzie podchodził holistycznie do cyberbezpieczeństwa całego sektora finansowego oraz instytucji.

Firma, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa, dotychczas zasłynęła licznymi wdrożeniami z zakresu cyberobrony do Banku Izraela, Narodowego Certu w Izraelu, rozwiązań OT/IT dla izraelskich kolei. Obecnie działalność firmy wchodzi na nowe obszary - mówimy również o współtworzeniu SOCi dla argentyńskiego Ministerstwa Obrony oraz przygotowywał infrastrukturę informatyczną  na szczyt G20 w 2018 roku.

Rozwiązania RAFAELA obejmują rozwiązania z zakresu Big Data i sztucznej inteligencji - zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu cyberbezpieczeństwa możliwe będzie również podczas tegorocznej konferencji Cybertech w Izraelu. 

   

Artykuł przygotowany na podstawie informacji RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd.

Reklama

Komentarze

    Reklama