Reklama

Biznes i Finanse

Rosja tworzy własnego Zooma

Fot. en.kremlin.ru
Fot. en.kremlin.ru

Rosyjski koncern pracuje nad stworzeniem programu przeznaczonego do zdalnej komunikacji, który byłby wykorzystywany nie tylko przez sektor prywatny, ale przede wszystkim przez podmioty państwowe. Odpowiednik Zooma ma zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa.

Koncern Avtomatika, będący częścią państwowej korporacji Rostec State Corporation, rozwija platformę chmurową do bezpiecznych wideokonferencji i zamierza stworzyć krajowy odpowiednik popularnej usługi Zoom. O projekcie poinformował prezes firmy Władimir Kabanow w wywiadzie dla agencji TASS.

„Obecnie pracujemy nad bezpiecznym modelem wideokonferencji, który będzie usługą w chmurze” – podkreślił szef Avtomatika. – „Następnym krokiem będzie zdefiniowanie rozwiązań technicznych w celu stworzenia platformy podobnej do Zoom”.

Zdaniem Władimira Kabanowa pandemia uwypukliła potrzebę prowadzenia zdalnych negocjacji oraz konferencji nie tylko wśród podmiotów prywatnych, ale także agencji rządowych. Prezes rosyjskiego koncernu zadeklarował, że w najbliższych latach rosyjskie instytucje państwowe będą mogły przejść na krajowe rozwiązania w zakresie komunikacji wideo.

Władimir Kabanow zaznaczył w rozmowie z agencją TASS, że obecnie występuje wysoki popyt na technologie zdalnej komunikacji, a konieczność zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa informacji wymaga wprowadzenia na rynek produktów odpowiednich dla potrzeb państwa. „To perspektywa na najbliższe lata” – podkreślił prezes Avtomatika. Dodał, że koncern równocześnie zajmuje się tworzeniem systemów bezpieczeństwa informacji.

Reklama

Komentarze

    Reklama