Reklama

Biznes i Finanse

Rosja ostrzega Apple’a. Koncern ma miesiąc na zastosowanie się do wytycznych

Fot. Laurenz Heymann/unsplash.com
Fot. Laurenz Heymann/unsplash.com

Rosyjska Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) ostrzegła Apple’a przed nadużywaniem dominującej pozycji na rynku. Koncern ma czas do końca września, aby zmienić swoje działanie.

Rosyjska Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) skierowała do Apple’a ostrzeżenie w sprawie nadużywania dominującej pozycji na rynku aplikacji przez amerykański koncern. Gigant ma „wyeliminować oznaki naruszeń” i zastosować się do wytycznych przed upływem 30 września br. – informuje agencja TASS.  

Ostrzeżenie jest efektem napływu zgłoszeń do FAS ze strony użytkowników systemu iOS oraz twórców aplikacji. Wskazano w nich, że Apple pobiera prowizję od 15 do 30 proc. za każdą płatność w ramach App Store. Dodatkowo koncern nie zapewnia dostępu do informacji o możliwościach zakupu określonych produktów poza wirtualnym sklepem giganta.

Taki stan rzeczy sprawia, że od deweloperów wymaga się usunięcia np. linków prowadzących do stron zewnętrznych, na których można zakupić lub skorzystać z konkretnej apki, co tym samym ogranicza ich niezależność. To z kolei negatywnie przekłada się na konkurencyjność na rynku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama