Reklama

Biznes i Finanse

Przesyłanie pieniędzy przez WhatsAppa? Brazylijczycy testują nową funkcjonalność

fot. justynafaliszek / pixabay
fot. justynafaliszek / pixabay

Koncern Marka Zuckerberga informuje o uruchomieniu nowej funkcji na komunikatorze WhatsApp. Ma ona pozwolić na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami lub  dokonanie płatności w lokalnym sklepie bez wychodzenia z czatu.

Już od wczoraj użytkownicy w Brazylii mogą korzystać z nowej funkcjonalności, którą dostarczył im komunikator WhatsApp. Funkcja jest oparta na systemie Facebook Pay. Płatność, w celach bezpieczeństwa, autoryzowana jest poprzez sześciocyfrowy kod pin lub odcisk palca.

Początkowo, jak informuje Facebook, obsługiwane będą karty debetowe lub kredytowe trzech brazylijskich banków Banco do Brasil, Nubank, and Sicredi. Do współpracy został zaproszony wiodący, brazylijski operator płatności – Cielo.

image
fot. about.fb.com

Korzystanie z tego rozwiązania będzie bezpłatne dla użytkowników. Firmy, które będą chciały skorzystać z tej opcji przyjmowania płatności od klientów, objęte zostaną opłatą manipulacyjną. Koncern Zuckerberga twierdzi, że będzie to opłata podobna do tej przy akceptacji płatności kartą płatniczą.  

Reklama

Komentarze

    Reklama