Reklama

Biznes i Finanse

Porozumienie Ericssona i P4. Polska bliżej ery 5G

Fot.  Marília Castelli/unsplash.com
Fot. Marília Castelli/unsplash.com

Ericsson i P4, czyli operator sieci Play w Polsce, podpisali nową umowę rozszerzającą partnerstwo w zakresie radiowej sieci dostępowej (RAN). Efektem tego ma być przybliżenie naszego kraju do ery 5G.

Umowa jest pierwszym porozumieniem między tymi firmami od momentu przejęcia Play przez Grupę iliad w 2020 roku. „Obejmuje modernizację sieci dostępu radiowego w całym kraju, w oparciu o wiodące rozwiązania 5G Ericsson Radio System” – wskazano w komunikacie do sprawy.

Jak tłumaczy Ericsson, nowe warunki współpracy przybliżą klientów Play do innowacyjnych zastosowań 5G oraz znacznie ulepszonego mobilnego internetu szerokopasmowego. „Play stale modernizuje swoją sieć do najnowszej generacji sprzętu radiowego, a stacje bazowe wyposaża we wszystkie posiadane pasma częstotliwości. Dodatkowo operator unowocześnia stacje bazowe do standardu MIMO 4x4, co znacznie podnosi jakość i zwiększa pojemność sieci radiowej Play” – czytamy w komunikacie do sprawy.

Możliwości dla Play

Zgodnie z umową Ericsson wdroży produkowane lokalnie – „Made in Poland” technologie Ericsson Radio System, takie jak Massive MIMO, które zapewniają wiodącą w branży wydajność, przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni i najniższym zużyciu energii. Ma to sprawić, że firma Play będzie mogła zdywersyfikować swój łańcuch dostaw nowej technologii mobilnej.

Rozwój sieci i inwestycje w zakresie nowych technologii są dla Play priorytetem, ponieważ przekładają się na komfort korzystania z usług dla naszych klientów. Cieszę się, że współpracujemy z firmą Ericsson, dzięki czemu dostarczamy najbardziej innowacyjne rozwiązania sieciowe na rynku.

mówi Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play

Z myślą o klientach

Co więcej, umowa odnosi się także do wprowadzenia zaawansowanych technologii oprogramowania radiowego, w tym m.in. Ericsson Spectrum Sharing, Uplink Booster i 5G Carrier Aggregation, które poprawią poziom satysfakcji klientów Play. „Ericsson Radio System to wiodące w branży rozwiązanie technologiczne zaprojektowane w taki sposób, by obsłużyć stale rosnące zapotrzebowanie na transmisję danych za pomocą technologii mobilnych 2G, 3G, 4G oraz 5G” – podkreśla Ericsson.

To długa historia

W komunikacie stwierdzono, że Ericsson i P4 łączy już długa historia wspólnych innowacji. Obie firmy jako jedne z pierwszych na świecie współpracowały przy wdrożeniu Ericsson Spectrum Sharing. „Play kontynuuje współpracę z ośrodkami badawczo-rozwojowymi firmy Ericsson w Polsce, zlokalizowanymi w Krakowie i Łodzi, gdzie zatrudnionych jest 1 700 ekspertów ds. rozwoju sieci radiowej. Wspólne osiągnięcia umożliwiają firmie Play szybsze wprowadzenie na rynek nowych funkcjonalności w zakresie komunikacji mobilnej” - czytamy.

Dla firmy Ericsson w Polsce to ogromna satysfakcja, że wzmacnia partnerstwo z Play, aby dostarczyć najbardziej zaawansowaną technologię i zmodernizować sieć firmy Play. Ericsson stale inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe w Polsce, rozwój oprogramowania mobilnego oraz produkcję 5G. Jestem dumny, że nasze produkty „Made in Poland” zostaną wdrożone przez Play z korzyścią dla ich polskich klientów.

wskazuje Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce

Na podstawie informacji prasowej


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama