Reklama

Biznes i Finanse

Polkomtel Infrastruktura zmienia właściciela

Fot. zdjęcie poglądowe/Antranias/Pixabay
Fot. zdjęcie poglądowe/Antranias/Pixabay

Cellnex oficjalnie ogłosił sfinalizowanie transakcji z Grupą Cyfrowy Polsat w sprawie „nabycia 99,99 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej firmy Polkomtel Infrastruktura”. Zgodnie z umową, inwestycja o wartości 1,6 mld euro dotyczy przejęcia pasywnej (wież telekomunikacyjnych), jak i aktywnej infrastruktury (sprzętu do transmisji głosu i danych oraz światłowodów do wieży).

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, transakcja sprawia, że Polska stanie się jednym z czołowych rynków dla Grupy Cellnex. W ten sposób Grupa ma zwiększyć przychody ze sprzedaży na podstawie zawartych kontraktów do ok. 110 miliardów (co stanowi wzrost o ok. 10 mld euro).

Polkomtel Infrastruktura obsługuje ok. 7 tys. wież i lokalizacji oraz ok. 37 tys. nośników radiowych, obejmujących wszystkie pasma wykorzystywane przez 2G, 3G, 4G i 5G, ok. 11, 3 tys. km szkieletowej sieci światłowodowej i sieci dosyłowej do wież oraz ogólnokrajową sieć mikrofalowych łączy radiowych.

„Umowa obejmuje inwestycję o wartości 1,6 miliarda euro firmy Cellnex oraz dodatkowy program związany z uruchomieniem ok. 1,5 tys. lokalizacji, a także inwestycje w sprzęt aktywny, głównie dla 5G, w wysokości ok. 600 milionów euro, w ciągu najbliższych 10 lat. Transakcja została sfinansowana z dostępnej gotówki” – czytamy w komunikacie.

Na podstawie informacji prasowej Cellnex


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama