Reklama

Biznes i Finanse

Piotrowski, Dell Technologies: Hakerzy są bardzo dobrze przygotowani do ataków

Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska/ fot. CyberDefence24.pl
Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska/ fot. CyberDefence24.pl

”Hakerzy są doskonale przygotowani, wiedzą kogo atakują, jakie funkcje, na czym polega phishing, jeśli chodzi o system bankowy, a na czym, jeśli chodzi o pracę zdalną. W przypadku przedsiębiorstw - z naszej perspektywy widzimy gigantyczny wzrost ataków ransomware, ponieważ - niestety - zrobił się z tego >>hakobiznes<<” - mówi w rozmowie z z CyberDefence24.pl Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska. 

Reklama

Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska w rozmowie z CyberDefence24.pl opowiada o rosnącej skali cyberataków na indywidualnych użytkowników oraz zagrożeniach, jakie czyhają na firmy.

"Z naszych badań wynika, że 70 proc. osób więcej niż przed pandemią zaczęło pracować z domu, co przełożyło się na 150 proc. wzrost ataków, związanych z tym, że poziomy bezpieczeństwa zostały w naturalny sposób obniżone. Praca z domu, niezabezpieczone sieci spowodowały, że ataków było więcej. Mamy w tej chwili mnóstwo do zrobienia, aby świat hybrydowy tak naprawdę zabezpieczyć" - wskazuje. 

Jego zdaniem teraz należy odpowiedzieć na ataki, świadomie kupując sprzęt, zabezpieczając infrastrukturę i mając na uwadze wszelkie protokoły bezpieczeństwa. 

"Ataki są dużo bardziej nakierowane na psychologię, kiedyś to były proste ataki technologiczne. Dzisiaj hakerzy są doskonale przygotowani, wiedzą kogo atakują, jakie funkcje, na czym polega phishing, jeśli chodzi o system bankowy, a jeśli chodzi o pracę zdalną. W przypadku przedsiębiorstw - z naszej perspektywy widzimy gigantyczny wzrost ataków ransomware, ponieważ - niestety - zrobił się z tego >>hakobiznes<<. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze. Już teraz porównujemy je do PKB dużych i rozwiniętych państw" - podkreśla Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama