Reklama

Biznes i Finanse

PGNiG ostrzega przed fałszywymi e-mailami i SMS-ami

Fot. Artur Andrzej/Wikipedia Commonc/CC 1.0
Fot. Artur Andrzej/Wikipedia Commonc/CC 1.0

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ostrzega przed niebezpieczną korespondencją e-mail oraz sms, która rozsyłana jest w celu wyłudzenia pieniędzy. Oszuści podszywają się pod Grupę PGNiG, sugerując potrzebę uregulowania rzekomych należności.

Fałszywą korespondencję można rozpoznać przede wszystkim po adresie e-mail, z którego dochodzi „Informacja o zaległości”. Skrzynka  [email protected]" nie jest kanałem komunikacji używanym przez Grupę Kapitałową PGNiG. Wszystkie oficjalne adresy mailowe Spółki są oparte na domenie pgnig.pl. Prosimy zwracać uwagę na zmiany i dodane litery w adresach, które jednoznacznie wskazują na fałszywe pochodzenie korespondencji.

Ponadto informujemy, że PGNiG podjął już działania mające na celu uniemożliwienie dalszych oszustw za pomocą rozsyłanej korespondencji. Obecnie ze strony PGNiG Obrót Detaliczny została wstrzymana wysyłka sms w zakresie windykacji. Oznacza to, że korespondencja trafiająca na telefony komórkowe, dotycząca windykacji - pochodzi od oszustów.

Podejrzaną korespondencję PGNiG rekomenduje traktować jako SPAM i oszustwo oraz w żadnym wypadku nie udzielać na nią odpowiedzi, nie aktywować załączonych linków, ani nie otwierać załączników. Wiadomość najlepiej usunąć ze skrzynki odbiorczej oraz kosza (elementów usuniętych) poczty elektronicznej.

Informacja prasowa PGNiG

Komentarze