Reklama

Biznes i Finanse

Ekspert: Jak zadbać o higienę cyfrową?

Jesper Olsen, szef ds. bezpieczeństwa w Palo Alto Networks/ fot. Robert Suchy, Grupa Defence24
Jesper Olsen, szef ds. bezpieczeństwa w Palo Alto Networks/ fot. Robert Suchy, Grupa Defence24

Pozyskanie specjalistów z wysokimi umiejętnościami w dzisiejszych czasach kosztuje bardzo dużo. Są trudni do zdobycia i trudni do utrzymania, niezależnie od rodzaju organizacji. Poszukiwani są szczególnie specjaliści z umiejętnościami analizy, wykrywania zagrożeń oraz reagowania na incydenty - stwierdza Jesper Olsen, szef ds. bezpieczeństwa w Palo Alto Networks w rozmowie z CyberDefence24.pl.

Jesper Olsen, szef ds. bezpieczeństwa w Palo Alto Networks w rozmowie z CyberDefence24.pl mówi o największych zagrożeniach w związku z korzystaniem z urządzeń podłączonych do sieci oraz o zasadach cyfrowej higieny. 

"Zespół narzędzi dla zespołów bezpieczeństwa musi być w stanie zapewnić cyber ekspertom proste i łatwe w zarządzaniu metody wykrywania ataków i reagowania na nie. Musimy dbać o odpowiednie umiejętności specjalistów, ale także nie możemy zaniedbać właściwego zestawu narzędzi cyberbezpieczeństwa, z których oni korzystają" - ocenia ekspert. 

Jego zdaniem, pozyskanie specjalistów z wysokimi umiejętnościami w dzisiejszych czasach kosztuje bardzo dużo.

"Są trudni do zdobycia i trudni do utrzymania, niezależnie od rodzaju organizacji. Poszukiwani są szczególnie specjaliści z umiejętnościami analizy, wykrywania zagrożeń oraz reagowania na incydenty" - ocenia. 

Co zrobić, by nie paść ofiarą cyberataku? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo.


Materiał powstał we współpracy z Palo Alto Networks. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama