Reklama

Biznes i Finanse

Nowe funkcje Microsoft Teams. Praca zdalna stanie się łatwiejsza

Fot. Tatsuo Yamashita/Flickr/CC BY 2.0
Fot. Tatsuo Yamashita/Flickr/CC BY 2.0

Microsoft wprowadzi nowe funkcje do popularnego komunikatora Teams, które z założenia mają ułatwić kontakt między pracownikami realizującymi swoje zadania zdalni a osobami pozostającymi w biurach. Zmiany są reakcją koncernu na potrzeby, wynikające z hybrydowego modelu pracy - wskazuje agencja Bloomberga. 

Wśród zmian, dzięki którym zdalni uczestnicy spotkań mają być w nie zaangażowani tak samo jak pracownicy bezpośrednio biorący w nich udział, jest m.in. funkcja pierwszego rzędu. To nowe ułożenie ekranu, w którym na dole mają być wyświetlane obrazy z kamer poszczególnych uczestników tak, by interakcje między nimi przebiegały bardziej naturalnie i przypominały posiedzenie w rzeczywistej sali konferencyjnej - informuje Microsoft.

Podczas pandemii COVID-19 producenci komunikatorów internetowych, tacy jak Microsoft, Zoom czy Slack, odnotowali skokowy wzrost zainteresowania swoimi produktami. Wraz z polepszeniem się sytuacji epidemicznej wielu pracowników nie chce jednak na stałe wracać do biur z pracy zdalnej, coraz popularniejszy stanie się więc model pracy hybrydowej - przewiduje Bloomberg.

Producenci oprogramowania starają się więc dostarczać narzędzia, które pozwolą harmonijnie łączyć pracę osób przebywających w biurach i tych, które wciąż pozostają w swoich domach - komentuje agencja.

Według sondażu zleconego przez firmę Slack, 76 proc. z 10 tys. zapytanych o to pracowników umysłowych chciałoby korzystać z większej elastyczności w wyborze miejsca, z którego pracują. Badanie opublikowano w zeszłym tygodniu.

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama